تورگردانی در تعطیلات عید فطر ممنوع نیست

ستاد ملی مقابله با کرونا تردد بین همه استان‌ها با خودرو شخصی را از ساعت ۱۲ ظهر روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ساعت ۱۲ ظهر شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ممنوع کرده است. سخنگوی این ستاد نیز تاکید کرده که سفر از طریق هوایی و ریلی ممنوع نیست. با این حال در برخی استان‌ها، فرمانداران و مسؤولان گردشگری اجرای تور و سفرهای گروهی را نیز ممنوع کرده و اخطار داده‌اند در صورت اجرای تور، اعمال قانون و برخورد خواهد شد.

 حرمت‌الله رفیعی ـ رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در گفت‌وگویی در کلاب‌هاوس با اشاره به برخورد برخی مسؤولان استانی با تورهای دارای مجوز، تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، هیچ ممنوعیتی برای اجرای تور در تعطیلات عید فطر وجود ندارد و  آژانس‌ها به فروش تور مجاز هستند.  

او مسؤولان استانی را زیر سوال برد که براساس چه مصوبه، دستور یا بخشنامه‌ای با تورهای گردشگری برخورد کرده و آن‌ها را به مبدأ برمی‌گردانند و گفت: چنان‌چه براساس بخشنامه یا دستور غیرکارشناسی چنین برخوردی داشته باشند، با آن‌ها مقابله می‌کنیم. به نظر می‌رسد برخی مسؤولان گردشگری با توسل به استاندار، برخوردهای سلیقه‌ای دارند.

۲۳۵۲۳۱

آژانس هواپیمایی هتل

درباره ی Eiorpt8076eorpe

مطلب پیشنهادی

آخرین وضعیت آرامگاه عمادالکتاب/ عکس

مزار عمادالکتاب در گوشه‌ای از قبرستان امامزاده عبدالله شهر ری، که در فهرست آثار ملی …