میزبانی مقاصد گردشگری چین از انبوه بی سابقه مسافران؛ نشانه اعتماد مردم به دولت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برآوردهای انجام شده نشان می دهد که ۲۶۵ میلیون سفر در طول این تعطیلات در چین صورت خواهد گرفت.

دیوار بزرگ بادالینک (Badaling Great Wall) با صدور اعلامیه ای اطلاع داده که رزرواسیون آنلاین آن از ۴۸ هزار و ۷۵۰ مورد که مرز تعیین شده بر اساس الزامات کنترل اپیدمی کروناست، فراتر رفته است؛ ویدئوهای منتشر شده نیز حاکی از ازدحام جمعیت چینی ها در دیوار بزرگ است.

صحنه مشابهی از ازدحام جمعیت گردشگران در کوه معروف «تای» در شرق چین گزارش شده است؛ یک کاربر اینترنتی با شوخ طبعی پستی منتشر کرده و نوشته است که: «حتی اگر شما بخواهید از کوهنوردی صرف نظر کنید، مردم پشت سر شما اجازه چنین کاری را به شما نخواهند داد».

برج جرثقیل زرد (Yellow Crane Tower) که یک مکان مهم توریستی در ووهان واقع در مرکز چین محسوب می شود نیز با صدور اعلامیه ای از پذیرش ۴۰ هزار بازدید کننده در روز اول تعطیلات خبر داد که این تعداد توریست به معنای ۸۰ درصد از ظرفیت این مکان توریستی است؛ احتمال دارد که مسئولان این مقصد توریستی به دلیل رعایت الزامات مربوط به کنترل اپیدمی کرونا مجبور شوند ورود به این مکان توریستی را به حالت تعلیق درآورند.

کارمندان تامین امنیت در مناطق توریستی از جمله در غارهای «لانگمن» چین نیز با استفاده از بلندگو از توریست ها می خواهند تا همراه با جمعیت حرکت کنند و برای مدت طولانی در یک مکان به منظور گرفتن عکس توقف نداشته باشند تا از هجوم جمعیت و وقوع حوادث دیگر جلوگیری شود.

نه فقط مکان های توریستی چین بلکه مراکز خدمات بزرگراهی، ایستگاه های راه آهن و فرودگاه های این کشور نیز با تعداد بی سابقه ای از مسافران مواجه شده اند.

جریان مسافر در راه آهن چین در مقایسه با میزان ثبت شده آن در سال ۲۰۱۹ میلادی در اولین روز از تعطیلات روز کارگر در این کشور با افزایشی ۶.۱ درصدی همراه بوده است.

احیای بازار سفر چین همگام با ارتقاء پایدار واکسیناسیون در برابر کرونا در این کشور پیش می رود؛ تا روز جمعه اخیر، بیش از ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا در سرزمین اصلی چین تزریق شده و این در حالیست که ارائه خدمات واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ در طول تعطیلات پیش رو در چین متوقف نخواهد شد.

۴۵۴۷۲۳۲

آژانس هواپیمایی هتل

درباره ی Eiorpt8076eorpe

مطلب پیشنهادی

آخرین وضعیت آرامگاه عمادالکتاب/ عکس

مزار عمادالکتاب در گوشه‌ای از قبرستان امامزاده عبدالله شهر ری، که در فهرست آثار ملی …